Mokinių konferencija Vaižganto ir Vietovardžių metams paminėti

Atgal

Mokinių konferencija Vaižganto ir Vietovardžių metams paminėti

  2019-11-20

Lapkričio 20 d. Neveronių gimnazijoje vyko Kauno rajono ir Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinių lietuvių kalbos konferencija „Vyžota, lopyta mano Lietuvėlė, bet – mano“ (Vaižgantas), skirta Juozo Tumo-Vaižganto ir Vietovardžių metams paminėti. Konferencijos dalyvius pasveikino gimnazijos direktorė Danguolė Marmienė. Cituodama Vaižgantą „Laimės ieškojau kitiems, o tapau laimingas pats“ direktorė pabrėžė, kad šis posakis yra ypač aktualus šiandien, – kai darai tą, ką mėgsti, kai padedi šalia esantiems, tada įprasmini save ir patiri tikrąją laimę. Muziejininkas Remigijus Jakulevičius savo pranešime „Ką kalba Vaižgantas po 150 metų?“ akcentavo Važganto meilę Tėvynei, žmogui ir laisvei, jis skatino jaunimą pažinti Vaižganto asmenybę, skaitant jo kūrybą.
Konferencijoje dalyvavo mokiniai ir lietuvių kalbos mokytojai iš Kauno r. Piliuonos, Vandžiogalos, Neveronių, Čekiškės gimnazijų, Zapyškio pagrindinės mokyklos, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus, Kauno miesto Martyno Mažvydo, šv. Kazimiero progimnazijų ir "Saulės" gimnazijos.
Mokiniai parengė įdomius ir išsamius įvairaus formato (IT pranešimai, stendai, filmai ir pan.) pranešimus, atskleidžiančius įvairiapusę kunigo ir rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto asmenybę. Antroje konferencijos dalyje mokiniai pristatė kūrybinius darbus apie įvairių Kauno rajono ir Kauno miesto vietovardžių kilmę ir istoriją.
Nuoširdus ačiū Neveronių gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai metodininkei Audronei Rainienei ir gimnazijos vadovams už konferencijos suorganizavimą!