Progresyvių praktinės psichologijos metodų sklaida kauno rajono ugdymo įstaigų psichologų tarpe

Atgal

Progresyvių praktinės psichologijos metodų sklaida kauno rajono ugdymo įstaigų psichologų tarpe

  2019-06-10

Jau tradicija, užbaigiant mokslo metus, Kauno rajono ugdymo įstaigų psichologams tampa susirinkti netradicinėje erdvėje ir dalintis praktinės psichologijos metodais.  Birželio 10 d. rajono psichologai rinkosi vaizdingame Kulautuvos kurortinio miestelio gamtos prieglobstyje. Susirinkimo metu išbandėme  praktiškai  gerai žinomus projekcinės diagnostikos metodus - įvairaus pobūdžio psichologines metaforines kortas.  Šios kortos tinka tiek individualiam darbui, tiek darbui su grupe. Savyje talpina visus projektyvių metodų privalumus ir gerokai praplečia praktikuojančio psichologo arsenalą. Psichologinių metaforinių kortų, kaip projekcinės stimuliuojančios medžiagos taikymo diapazonas yra ganėtinai platus. Šį metodą galima sėmingai taikyti tiek su suaugusiais, tiek su vaikais. Kortos efektyviai naudojamos šeimos terapijoje, psichodramoje, geštalt terapijoje, meno terapijoje, transakcinėje analizėje ir psichosintezėje.
Psichologai susirinkimo metu taip pat analizavo, diskutavo ir aptarė privalumus bei  trūkumus sisteminės šeimos konsteliacijos metodo. Tai – vienas iš progresyviausių praktinės psichologijos metodų, kuris naudojamas plataus problemų spektro sprendimui, įvairiose žmogaus gyvenimo srityse: psichologinės gerovės ir sveikatos, santykių su artimaisiais. Darbo ir mokymosi problemų klausimai gali būti efektyviai sprendžiami būtent konsteliacijų metodo pagalba. Šis metodas leidžia atrasti ryšį tarp to, kas vyksta Jūsų gyvenime ir Jūsų šeimos, giminių, protėvių gyvenimuose; nustatyti tarpusavio ryšius tarp žmonių, įvykių, aplinkos ir jų įtakos Jūsų likimui. Taikant konsteliacijų  metodą, per trumpą laiką įmanoma atrasti problemų kilmę ir transformuoti savo gyvenimą norima kryptimi.
Taip pat psichologai šio susitikimo metu analizavo sudėtingesnius darbinės praktikos atvejus, suderino bei patobulino bendrą savo veiklų ataskaitos formą.
Esame labai dėkingi už svetingą priėmimą Kauno rajono Kulautuvos pagrindinės mokyklos psichologei Raimondai Kalvėnienei  ir visoms kolegėms už aktyvų dalyvavimą ir gerosios patirties sklaidą. Dirbti relaksuojančiame  gamtos  kampelyje  buvo, iš tiesų, įspūdinga.