Ką išmoksi – ant pečių nenešiosi, bet darbe panaudosi

Atgal

Ką išmoksi – ant pečių nenešiosi, bet darbe panaudosi

  2022-04-27

2022 m. balandžio 27 d. Kauno rajono ikimokyklinio, priešmokyklinio ir meninio ugdymo mokytojai, pagal kvalifikacijos tobulinimo programą „Gabiųjų ugdymas: kas mokyklos galioje ir valioje”, dalyvavo edukacinėje išvykoje į Klaipėdos r. Gargždų lopšelį-darželį „Gintarėlis” ir Klaipėdos r. amatų centrą. Siekdami, kad mokytojai įgytų kuo didesnę patirtį Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis”direktorė Alė Šimaitienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rosita Anulienė organizavo metodinę-praktinę konferenciją „Vaiko gebėjimų ugdymas per įviriapusę veiklą“. Konferencijoje pranešimus skaitė septyni Klaipėdos rajono ikimokyklinio ir meninio ugdymo mokytojai. Gerąja darbo patirtimi pasidalino ir Kauno rajono Girionių darželio mokytojos Kristina Giedgaudienė ir Sigita Bružienė, pristatydamos pranešimą „Vaiko gebėjimų ugdymas per įvairiapusę veiklą Girionių darželyje“.
Mokytojai sužinojo apie aktyvaus muzikos klausymo metodus, etnoelementų integraciją į kasdieninę veiklą, „mąstymo žemėlapių“ taikymą ugdant vaikų gebėjimus, įvairias projektines veiklas gabiems ir talentingiems vaikams ugdyti, stebėjo Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis” mokytojos metodininkės Linos Barkauskienės atvirą veiklą „POUND – kardiosesija grojant būgnų lazdelėmis“. Mokytojų pranešimus ir atvirą veiklą apibendrino Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė
Pasibaigus konferencijai mokytojai turėjo galimybę susipažinti ir pabendrauti tarpusavyje prie arbatos puodelio. Antra edukacijos dalis vyko Klaipėdos rajono amatų centre. Čia Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos dailės mokytoja ekspertė, tautodailininkė Valdonija Karaliūnienė mokė mokytojus pasigaminti skudurinę lėlę, pasidabinusią tautiniais rūbais.
Edukacijos dalyviai, parsivežę į namus po puikią, suvenyrinę lėlę, gales ją panaudoti vaikų ugdymo procese. Amatų centro tautodailininkė Aurelė Pociuvienė mokytojams parodė 12 kvadratinių metrų „Sekretą“ iš senų durų, molio, ir kitų medžiagų, ant kurių pavaizduota Veiviržėnų miestelio legenda. Edukacinė išvyka tai ne tik įgytos teorinės žinios, metodinė-praktinė patirtis, bet ir bendravimas, bendradarbiavimas, patirtos teigiamos emocijos. Mokytojos grįždamos juokavo:„ką išmoksi – ant pečių nenešiosi, bet darbe panaudosi”.

Apie viešnagę rašo ir internetinis naujienų portalas “Mano Gargždai”: https://mano-gargzdai.lt/component/k2/item/26826-gargzd-l-d-gintarelis-vyko-respublikine-metodine-praktine-konferencija

Kauno r. švietimo centro metodininkė Rasa Sasnauskienė