Mokomės sau ir Lietuvos ateičiai

Atgal

Mokomės sau ir Lietuvos ateičiai

  2018-11-23

Lapkričio 23 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko 2018 m. suaugusiųjų mokymosi savaitės Kauno regiono, o kartu ir Švietimo centro vykdyto projekto „Sėkmingo mokymosi patirtys – Lietuvos ateičiai“ baigiamasis renginys „Mokomės sau ir Lietuvos ateičiai“. Renginyje dalyvavo gausus būrys Kauno krašto suaugusiųjų švietėjų, aukštųjų mokyklų, Trečiojo amžiaus universiteto, kultūros centrų, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos bei rajono bibliotekų atstovai, Kauno rajono gyventojai.

Sveikinimo žodį tarė Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos Kauno krašto veiklos koordinatorė Elena Trepulė, kuri taip pat pristatė 2018-ųjų Metų andragogo vardo nominantę – Lietuvos liaudies buities muziejaus vyresniąją muziejininkę Gitą Šapranauskaitę. Garbingas apdovanojimas ir simbolinė dovana Gitai Šapranauskaitei įteiktas iš kitų dviejų ankstesniais metais apdovanotų Metų andragogo titulo turėtojų – Vytauto Didžiojo universiteto profesorės Margaritos Teresevičienės ir Kauno rajono švietimo centro direktorės Laimutės Ruzgienės – rankų.

Renginio metu buvo skaitoma paskaita apie suaugusiųjų švietimą Lietuvoje nuo 1918 m. iki dabar „Suaugusiųjų švietimo ir mokymosi raida: istorinė retrospektyva“, vyko keturios kūrybinės dirbtuvės, apvaliojo stalo diskusijos, specialiais prizais buvo apdovanotos konkurso „Mokausi sau ir Lietuvai“ nugalėtojai. Su jų istorijomis galite susipažinti čia.

Pasibaigus renginiui dalyviai – suaugusieji bei suaugusiųjų mokytojai – neskubėjo skirstytis: vaišinosi kava bei arbata, dalijosi savo sėkmingo mokymosi patirtimis, diskutavo apie suaugusiųjų švietimo ateitį, neformaliojo švietimo teisinį reglamentavimą, darbo su suaugusiais ypatumus, aptarė bendradarbiavimo galimybes rengiant naujus projektus ir organizuojant renginius.

Renginys „Mokomės sau ir Lietuvos ateičiai“ yra projekto „Sėkmingo mokymosi patirtys – Lietuvos ateičiai“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Kauno rajono savivaldybė.