Respublikinis skaitovų konkursas „Gimtinės spalvos“

Atgal

Respublikinis skaitovų konkursas „Gimtinės spalvos“

  2021-04-16

Pagarba žmogui, meilė gimtajam kraštui, lietuviškų tradicijų puoselėjimas – didelė vertybė. Tai ir paskatino mus, Kauno r. Šlienavos pagrindinės mokyklos mokytojas I Straleckienę, A. Mačiulskienę ir V. Pakštienę,  bendradarbiaujant su Kauno rajono švietimo centru, suorganizuoti  respublikinį skaitovų konkursą „Gimtinės spalvos“, skirtą pedagogo, lituanisto, ilgamečio mokyklos direktoriaus P. Šakavičiaus atminimui.
 Konkurso tikslas – prisiminti ir kūrybingai pagerbti Pakaunės krašto šviesuolį, pedagogą ir lituanistą P. Šakavičių.
Renginys vyko balandžio 16 d. ZOOM platformoje. Konkurse dalyvavo net 42 skaitovai iš visos Lietuvos. Susipažinę su P. Šakavičiaus asmenybe, susirinkusieji klausėsi įrašytų skaitomų tekstų (taip apsidraudėme nuo galimų techninių nesklandumų). Mokiniai pasirinko  įvairiausius lietuviškus kūrinius – nuo poezijos iki prozos, nuo tautosakos ir klasikos iki šiuolaikinės literatūros, sprendžiančios aktualias paaugliškas problemas. Visus maloniai nustebino I. Zarambaitės – geriausios 2020 metų paauglių knygos „Juodavandeniai“ autorės – netikėtas apsilankymas renginyje. Rašytoja ypač norėjo pasiklausyti, kaip skaitomas jos kūrinys, kaip perteikiamos emocijos ir ką išgyvena skaitovas. Konkursą paįvairino prisiminimai apie P. Šakavičių, muzikiniai intarpai, intriguojančios užduotys.
Džiaugiamės pasiektu rezultatu, nes jis pranoko mūsų lūkesčius. Sulaukėme profesionalios kolegių J. Norvilienės, A. F. Kantautienės, A. Juškaitės - Lukianskienės pagalbos administruojant renginį, ruošiant video įrašus ir muzikinius intarpus. Džiugu, kad susirinko tiek daug talentingų mokinių, gebančių meniškai perteikti skaitomo kūrinio dvasią. Vertinimo komisijai – literatūrologei D. Šakavičiūtei, Nacionalinio Kauno dramos teatro generaliniam direktoriui E. Stancikui, elektroninės bibliotekos “Vyturys“ direktoriui A. Šileriui – buvo nemenkas iššūkis išrinkti pačius geriausius.
I – IV klasių laureatai:
I vieta
D. Raudoniūtė (KTU inžinerijos licėjus)
II vieta
J. Naujokaitis (Kauno J. Dobkevičiaus progimnazija)
V. Miliauskaitė (KTU inžinerijos licėjus)
III vieta
K. Reinikovaitė (Kauno Dainavos progimnazija)
K. Lukša (Vilniaus „Erudito licėjus“)
N. Barauskas (Druskininkų „Atgimimo“ mokykla)

5 – 10 klasių nugalėtojai:
I vieta  
L. Aleksaitė (Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija)
II vieta 
J. Pauliukėnaitė (Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija)
A. Glazačev (Klaipėdos „Santarvės“ progimnazija)
III vieta
E. Kniuliūtė (Klaipėdos Gedminų progimnazija)
B. Stankūnas (Kėdainių r. Krakių M. Katkaus gimnazija)
A. Putnaitė (Kauno r. Šlienavos pagrindinė mokykla)
Sveikiname nugalėtojus ir jų mokytojas! Visiems dėkojame už bendradarbiavimą, gerosios patirties sklaidą ir puikiai praleistą laiką! Jūsų dėka tai buvo graži kūrybos ir žodžio šventė!

Lietuvių k. mokytoja A. Mačiulskienė