Gerų emocijų ir aktyvaus judėjimo iššūkiai rajono mokyklose

Atgal

Gerų emocijų ir aktyvaus judėjimo iššūkiai rajono mokyklose

  2021-02-19

Jau daugelį metį vasaris Lietuvoje skelbiamas sveikatingumo mėnesiu. Fizinio ugdymo mokytojai sukūrė gerų emocijų ir aktyvaus judėjimo iššūkį kelių mokyklų bendruomenėms.
Jau pirmojo karantino metu mokiniai parsisiuntę ir išbandę išmaniąsias programėles toliau sėkmingai sportuoja, bando įvairias fizines veiklas, fiksuodami jas savo telefone.
Artėjant vasario mėnesiui mokiniai  buvo pakviesti dalyvauti vaikščiojimo iššūkyje ir rungtyniauti tarp draugų, klasių, tėvų ar mokytojų, kas daugiau kilometrų įveiks per mėnesį. 
„Iš pradžių viskas paprasta, ‒ pasakoja mokiniai.  ‒ Įdiegi telefone programėlę, priimi iššūkį, kurį sukuria mokytojas ir vaikštai, matydamas savo rezultatus, įveiktą kelią, laiką, vidutinį greitį, sudegintas kalorijas. Nejučiomis pradedi kelti sau vis didesnius reikalavimus eiti kuo daugiau.  Anksčiau bauginamai  atrodęs kelių kilometrų atstumas tampa juokingu ir per dieną nesunkiai nueini 10 ir daugiau kilometrų. Smagu mėgautis žiemiška savo rajono gamta, nes kiek daug atrandi nematytų objektų, eidamas vis labiau fiziškai stiprėji, semiesi sveikatos, energijos ir gerų emocijų“.
Ėjimo iššūkyje dalyvauja apie 50 Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos 5-8 klasių ir I-IV gimnazijop klasių moksleivių. Fizinio ugdymo mokytoja Kristina Salinkienė džiaugiasi,  kad aktyviausi pas juos aštuntokai.
Garliavos Jonučių progimnazijoje iššūkį priėmė 5-8 klasių mokiniai, prie kurių prisijungė jų tėvai, nenorintys atsilikti nuo vaikų. Fizinio ugdymo mokytojas Saulius Dubickas fiksuoja netikėtus ir stulbinančius rezultatus, kai per 17 dienų nueinama virš 200 kilometrų.Daugiau apie iššūkį galima rasti progimnazijos facebook paskyroje https://www.facebook.com/jonuciu.progimn/posts/1306692326381917
Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklo 2-9 klasių mokiniai aktyviausiai dalyvauja iššūkyje ‒ ėjimo iššūkį priėmė daugiau nei 250 moksleivių. Mažiausi 2b klasės mokinukai ypač aktyviai rungiasi su vyresniais, įtraukdami net šeimos narius, kad bendras kilometrų skaičius būtų kuo didesnis. „Neįtikėtina, kad antroko ar penktoko rezultatai geresni nei 9 klasės mokinio ar mokytojo“, ‒ mintimis dalijasi iššūkius sukūrusi fizinio ugdymo mokytoja Gintarė Poškevičienė. Iššūkio rezultatai nuolat skelbiami mokyklos facebook paskyroje: https://www.facebook.com/Garliavos-Adomo-Mitkaus-pagrindin%C4%97-mokykla-134622812281
Iššūkis tapo smagia pramoga, o ėjimas ‒ kasdieniu ritualu. Tarp klasės draugų, klasių ir mokytojų vyksta permaininga ir aštri kova dėl pagrindinių prizų, kuriuos pažadėjo mokyklos direktorė Valė Urbelienė. Direktorė džiaugiasi gerėjančia mokinių sveikata, jų nuotaikomis ir nuoširdžiais padėkos žodžiais iš tėvelių.
Tikimės, kad iššūkis tęsis ir kovo mėnesį, o prie jo prisijungs kuo daugiau kitų rajono mokyklų bendruomenės. Ateityje planuojame aktyvaus judėjimo iššūkį tarp mokyklų, siekdami įtraukti kuo daugiau mokyklų bendruomenių narių.
 
 Informaciją parengė Gintarė Poškevičienė, Kauno rajono fizinio ugdymo mokytojų metodinio būrelio pirmininkė