„Gerumo traukinys“ Karmėlavoje

Atgal

„Gerumo traukinys“ Karmėlavoje

  2020-10-28

Augančio vaiko psichinė sveikata labai priklauso nuo jį supančios aplinkos, šeimos santykių, draugų, gebėjimo bendrauti, todėl Karmėlavos lopšelyje-darželyje „Žilvitis“, minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, neatsitiktinai buvo pasirinkta tema „Gerumo traukinys“.
Jau antrus metus iš eilės darželyje yra minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena.  Šiais metais labai norėjosi, kad aktyviau į bendras veiklas įsitrauktų ir darželio bendruomenė, ypatingai vaikų tėveliai. Ir savo gerumu, šiluma, šypsenomis ir meile dalintųsi ne tiks su savo vaikučiais, bet ir su aplinkiniais.
Spalio 8 d. specialisčių komanda (logopedės, psichologė ir sveikatos priežiūros specialistė) nuo pat ryto pozityviai nuteikė vaikučius, jų šeimos narius bei įstaigos bendruomenę. Jos įsikūnijo į jausmus (meilę, juoką, džiaugsmą) ir emocijas (emociukas).  Šių metinis Pasaulinės psichikos sveikatos dienos simbolis – gerumas. Atsižvelgiant į tai, tėveliams ir jų vaikučiams buvo dovanojami gerumo obuoliai, kuriais skatinome gebėjimą dalintis ir sveikai užkandžiauti. Iš „Gerumo dėžutės“ trauktos dienos sentencijos, o žaidžiant žaidimą „Širdelės takeliu“ tik dar kartą buvo įrodyta, kad tėvų, vaikų ir specialistų bendradarbiavimas grįstas pasitikėjimu ir orientuotas į bendrą tikslą – emocinę gerovę. Bendrauti ir laiką leisti su mylimais žmonėmis, tai emocinis džiaugsmas, kuris puikiausiai atsispindi vaikų kūrybiniuose darbuose, kuriuose jie piešė „Šeimą“. Įstaigos lauko erdvėje vyko kūrybinių darbų paroda „Gerumo traukinys“.
Emocijos ir jausmai neaplenkė ir įstaigos bendruomenės. Specialisčių komanda nepaliko nei vieno darbuotojo be dovanos, šypsenos ir geros nuotaikos likusiai darbo dienai. O Emociukas  „Žvaigždučių“ grupės vaikus mokino saugiai elgtis gatvėje.
 
Informaciją parengė Irma Černajūtė-Martišienė, Karmėlavos lopšelio-darželio „Žilvitis“ pavaduotoja ugdymui, laikinai vykdanti direktorės funkcijas