Iš jubiliejinio konkurso – su medaliais

Atgal

Iš jubiliejinio konkurso – su medaliais

  2018-04-07

50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso finalas šiemet vyko Vilniuje. Iš įvairių šalies savivaldybių buvo pakviesti 102 mokiniai. Po iškilmingo atidarymo Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje jie tris dienas dirbo Simono Daukanto gimnazijoje septyniose sekcijose: poezijos, prozos, publicistikos ir esė, literatūros kritikos, tautosakos, kalbos darbų bei vertimų. Kauno rajonui konkurse teko garbė atstovauti keturioms mokinėms ir pristatyti penkis darbus.

Itin didelė sėkmė lydėjo Garliavos Jonučių gimnazijos abiturientę Aušrinė Kurgonaitę (mokytoja Zigrita Petraitienė). Publicistikos ir esė sekcijoje trečius metus dalyvaujančios literatės eseistikos ciklas “Miesto gidas” buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje ir pelnė aukso medalį (I vieta). Be to, ji tapo laureate ir dar vienoje, poezijos, sekcijoje už eilėraščių rinkinį “Nukritę”, tad pasipuošė ir bronzos medaliu (III vieta).

Taip pat galime pasidžiaugti Kulautuvos pagrindinės mokyklos dešimtoke Auguste Pikelyte, kuri už kalbos darbą “Lietuvių kalbos prestižo klausimas šiandienos mokykloje” konkurse laimėjo lll vietą ir buvo apdovanota bronzos medaliu. Mokinei pasiruošti padėjo mokytoja Jolita Velžienė.

Finale sėkmingai dalyvavo ir dar dvi rajono gimnazistės. Garliavos Jonučių gimnazijos antrokė Simona Katiliūtė jau antrus metus kviečiama į poezijos sekciją (mokytoja Zigrita Petraitienė). Prozos sekcijoje šiemet dirbo Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos antrokė Milda Kasparavičiūtė (mokytoja Rita Pancernienė).

Zigrita Petraitienė, Garliavos Jonučių gimnazijos mokytoja