Edukacinė šventė „Aš saugus, kai žinau“ Noreikiškių lopšelyje-darželyje „Ąžuolėlis“

Atgal

Edukacinė šventė „Aš saugus, kai žinau“ Noreikiškių lopšelyje-darželyje „Ąžuolėlis“

  2018-04-18

Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ ugdytiniams balandžio 18 d. buvo neeilinė diena: vyko įvairios edukacinės saugaus elgesio esant ekstremalioms situacijoms veiklos šventėje „AŠ SAUGUS, KAI ŽINAU“. Renginys skirtas sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-mečiui - „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2018 m.“

Renginyje vaikai susipažino su civiline sauga (gamtinės/techninės/ socialinės kilmės pavojai), gaisrine sauga, saugiu elgesiu gatvėje, medicinine pagalba nukentėjus, pavojų keliančiais daiktais bei saugiu elgesiu su jais, aktyvaus judėjimo sauga. Įstaigos visuomenės sveikatos specialistė Eglė Žebrauskaitė ir neformaliojo ugdymo mokytojas Robertas Tauras parengė instruktažus apie saugų elgesį su pavojų keliančiais daiktais bei tinkamą elgesį aktyviai judant įvairiose aplinkose. Edukacinės veiklos vyko įvairiose edukacinėse erdvėse. Po veiklų įstaigos viduje, pasigirdus garsiniam signalui visoje įstaigoje, vaikai pabandė saugiai evakuotis. Reikėjo didelio sutelktumo, šaltakraujiškumo, dėmesingumo ir vikrumo per 3 minutes apsirengti ir imituojant evakuaciją, saugiai pasišalinti iš patalpų. Darželio kieme visus susirinkusius pasitiko 11.52 val. centralizuoto valdymo sirenos, kurios gaudė Kaune ir kituose Lietuvos miestuose. Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai šalyje, gyventojai perspėjami įjungtomis sirenomis ar pranešimais į mobiliuosius telefonus, prireikus per mobiliąsias įgarsinimo priemones, bei informuojami per radiją ir televiziją. Kieme vaikų dėmesį patraukė riedantis spalvingas „KTK Racing division“ autoklubo lenktynių automobilis. Autoklubo lenktynininkai supažindino vaikus su saugaus elgesio gatvėje, kieme taisyklėmis, įtvirtino žinias apie įvairius kelio ženklus ir pavojų keliančias situacijas, imitavo eismą, o pačius smalsiausius supažindino su automobilyje įrengtomis saugumo priemonėmis. Tuo metu kiti ugdytiniai gilino žinias bandydami suteikti skubią pirmąją pagalbą „nukenėjusiems“.

Už įtraukiančias edukacijas ir vertingas žinias įstaigos bendruomenė dėkinga partneriams – Kauno kolegijos medicinos fakulteto studentams, UKG civilinės saugos mokytojui Gintautui Klimašauskui ir gimnazistams, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, VPPS Prevencinės veiklos poskyrio viršininkei Jovitai Lapėnaitei, Kauno technikos kolegijos „KTK Racing division“ autoklubo lenktynių komandai ir jos vadovui Povilui Bonkevičiui.

Mokymai, kaip teisingai elgtis esant ekstremalioms situacijoms, vyko ir įstaigos pedagogams. Po edukacinių užsiėmimų visi vaikai, teisingai išsprendę testą, gavo ženkliuką kuris pažymi, kad pamokos yra išmoktos - "AŠ SAUGUS, NES ŽINAU". Manome, kad tokie renginiai yra labai svarbūs, siekiant įgyti reikiamų įgūdžių esant ekstremalioms situacijoms. Planuojame, kad kitais metais ši edukacinė šventė vyks keletą dienų ir bus įtraukiami ne tik ugdytiniai, darbuotojai, bet ir ugdytinių tėveliai.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Jurgita Bonkevičiūtė