Kauno r. ugdymo įstaigų psichologų metodinis pasitarimas – apskrito stalo diskusija „Laimingas vaikas mokykloje. Psichologo vaidmuo“

Atgal

Kauno r. ugdymo įstaigų psichologų metodinis pasitarimas – apskrito stalo diskusija „Laimingas vaikas mokykloje. Psichologo vaidmuo“

  2020-10-07

LR Seimas 2020 – uosius metus paskelbė vaikų emocinės gerovės metais, siekdamas atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų emocinės gerovės svarbą, gerinti vaikų psichikos sveikatą ir gerovę, o kartu kurti sveikesnę bei laimingesnę vaikystę.
Šiais metais Kauno rajono švietimo politikoje daug dėmesio kreipiama į vaiko savijautą ugdymo įstaigoje. Atliepiant į šiuos valdžios iškeltus tikslus, mūsų rajono ugdymo įstaigų psichologai spalio 7 d. susirinko nuotoliniu būdu ir aktyviai diskutavo. Diskusijoje buvo kalbama apie tai,  kaip šiuo metu, šiandienos mokyklose realiai šie tikslai atsispindi Kauno rajono ugdymo įstaigose, su kokiais administracijos bei asmeniniais profesiniais lūkesčiais susiduria mokyklų bei darželių psichologai ir kaip sekasi juos išpildyti. Psichologai geranoriškai dalinosi, kokias veiklas jie yra nusimatę šiems mokslo metams, kokias konkrečias darbo metodikas taiko, kad atlieptų į šią temą, su kokiais sunkumais susiduria norėdami pasiekti užsibrėžtų tikslų. Psichologai jautriai kalbėjo apie vaikų adaptaciją, ypač darželiuose. Labai trūksta apie tai informacijos tiek ugdymo bendruomenei, tiek tėvams. Visi sutikome su mintimis, kad mokyklose krūviai bei reikalavimai per dideli, varginantys tiek mokinius, tiek mokytojus. Daug vaikų ir mokytojų – depresiški. Nelaimingi, stresuojantys mokytojai - nelaimingi vaikai. Šitas ryšys tikrai stipriai koreliuoja. Svarbus pastebėjimas, kad labai svarbu stiprinti pačius mokytojus, auklėtojus, kad  jie galėtų formuoti glaudžius, paremtus geranoriškumu bei pagarba ryšius su savo ugdytiniais. Vyko aktyvi diskusija. Pasidalinta įžvalgomis bei idėjomis, gerąja patirtimi, refleksijomis. Susirinkime pasisakė visi dalyvaujantys psichologai.
Džiaugiamės, kad vyriausybė vis dažniau atkreipia dėmesį į tai, koks svarbus psichologo vaidmuo, kuriant sveiką ir laimingą vaikystė, laimingą visuomenę.